Jak leczyć katar? Acatar przychodzi z pomocą

Katar może przybierać różne formy. Pojawia się podczas przeziębienia, grypy oraz innych infekcji bakteryjnych lub wirusowych. Niezależnie od pogody możemy cierpieć na katar sienny, który związany jest z uczuleniem na pyłki roślin, kurze, pleśnie i np. na sierść zwierząt. Każda z wymienionych sytuacji prowadzi do uczucia dyskomfortu. Katar bywa uciążliwy. Im go więcej, tym szybciej trzeba działać.

Dwie drogi leczenia kataru: krople do nosa lub tabletki

W momencie, gdy pojawia się katar, nie warto czekać aż sam zniknie. Kichanie i wydzielina z nosa, mogą przysporzyć więcej problemów. Szczególnie niebezpieczny jest katar u małych dzieci, gdyż może przyczynić się do powstania zapalenia ucha. Dlatego katar trzeba zwalczać skutecznie. Acatar w formie kropli do nosa lub tabletek doustnych, to lek bez recepty na katar. Areozol do nosa ma wyjątkowo długi okres działania. Efekt czystego nosa utrzymuje się nawet do 12 godzin. U dorosłych wystarczą 2-3 dawki dziennie, by pozbyć się uczucia zatkanego nosa. U dzieci powyżej 6 roku życia stosuje się dwie dawki na dobę. Co sprawia, że Acatar jest skuteczny w walce z zatkanym nosem? Przede wszystkim skład oparty na substancji obkurczającej naczynia krwionośne w śluzówce nosa. Już po pierwszej aplikacji pojawia się ulga. Krople do nosa łagodzą katar, pozwalają swobodnie oddychać, a efekt utrzymuje się przez wiele godzin. Acatar w tabletkach przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia. Stosowany systematycznie likwiduje katar oraz swędzenie nosa. W obu przypadkach, krople do nosa i tabletki na katar sprzedawane są bez recepty.

Jak działa Acatar na zatkany nos?

Podczas kataru dochodzi do podrażnienia śluzówki nosa. Jest ona bardzo wrażliwa i dlatego w reakcji obronnej na wirusy, bakterie lub alergeny, pojawia się wydzielina. Może być bezbarwna, wodnista albo żółta, co świadczy o bardziej rozwiniętej infekcji. Acatar posiada w swoim składzie Oksymetazolinę należącą do bardzo nowoczesnych substancji łagodzących katar o różnym pochodzeniu. Dlatego Acatar w sprayu lub tabletkach, idealnie sprawdza się przy katarze siennym, grypowym, przeziębieniowym. Wiele osób ma wrodzoną skłonność do kataru, np. w reakcji na zimno lub gorąco. Także w takich przypadkach Acatar stanowi skuteczną broń w walce z zatkanym nosem i wodnistą wydzieliną. Oksymetazolina jest nowoczesnym składnikiem o łagodnym i zdecydowanym działaniu. Obkurcza naczynia krwionośne i pomaga odpocząć podrażnionej śluzówce nosa. My czujemy się lepiej a katar pozostaje tylko wspomnieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *