Sinupret tabletki + krople – czy pomoże na zatoki?

Problemy z zatokami może mieć każdy: dorosły, dziecko lub nastolatek. Objawiają się przede wszystkim uporczywym bólem, który utrudnia codzienne, normalne funkcjonowanie. Na zatoki nie pomogą zwykłe tabletki przeciwbólowe lub środki przeciwzapalne. Potrzebny jest lek skuteczny, który usunie problem zatkanego nosa i kanalików w obrębie czoła. Nieleczone zatoki mogą doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, np. uszkodzenia słuchu, zapalenia opon mózgowych, zapalenia gardła i górnych dróg oddechowych. Dlatego trzeba działać zdecydowanie i stosować sprawdzone krople lub tabletki na zatoki.

Sinupret jako skuteczna pomoc w leczeniu zapalenia zatok

Wśród leków dostępnych w aptekach, Sinupret na zatoki wyróżnia się szczególnym działaniem. Jest to środek leczniczy o unikalnym, ziołowym składzie. Naturalna formuła, którą wykorzystano do stworzenia kropli Sinupret oraz tabletek sprawia, że działa on szybko i skutecznie. Ma charakter sekretolityczny, co oznacza, iż rozrzedza gęstą wydzielinę zalegającą w zatokach i powodują stan zapalny. Własnie w tej wydzielinie dochodzi do namnażania się groźnych bakterii. Jeśli w porę nie zareagujemy i nie rozpoczniemy leczenia zatok, wówczas stan zapalny będzie się pogłębiał, pojawi się gorączka i bardzo silny ból głowy. Zanim zapalenie zatok zacznie sprawiać duży problem, warto sięgnąć po Sinupret w jednej z dwóch wersji: w tabletkach lub kroplach. Drugim, ważnym obszarem działania Sinupretu, jest obkurczanie naczyń krwionośnych w obrębie jamy nosowej i górnych dróg oddechowych. Specjalnie dobrany wyciąg z ziół pomaga zlikwidować stan zapalny, oczyszcza zatoki z chorobotwórczej wydzieliny i pozwala odzyskać spokojny oddech. Łagodzi ból zatok i zapobiega nawrotom choroby. Zioła o właściwościach przeciwzapalnych wspomagają naturalne procesy organizmu.

Komu pomoże Sinupret na zatoki?

Sinupret można stosować z powodzeniem u dzieci powyżej 6 roku życia. To środek oparty na sprawdzonej recepturze, zawierający wyciągi z ziół, które od wieków stosowane były w tradycyjnej, ludowej medycynie. Skład Sinupretu w kroplach i w tabletkach jest taki sam. Różni się formą podania: doustnie w płynie, lub w drażetkach. Jeśli chodzi o ilość dawek, to podaje się zgodnie z informacją na ulotce, zwykle trzy razy dziennie. Sinupret w kroplach nie zawiera dodatkowych wypełniaczy i substancji, które obecne są w tabletkach. Jednak bez względu na to, który specyfik wybierzemy, możemy być pewni, że zarówno krople, jak i drażetki, będą tak samo skuteczne. Ziołowy skład Sinupretu obejmuje wyciągi z ziół o potwierdzonych właściwościach leczniczych. W tabletkach lub kroplach na zatoki znajdziemy ekstrakty z korzenia goryczki, kwiatu pierwiosnka z kielichem, ziela szczawiu, kwiatu czarnego bzu i ziela werbeny. Każda z tych substancji ma odpowiednio mocne działanie przeciwzapalne, rozrzedzające wydzielinę, poprawiające kondycję zatok, przeciwbólowe. Już po krótkim stosowaniu Sinupretu, możemy spodziewać się pozytywnych efektów. Należy zaznaczyć, że w kroplach Sinupret znajdują się wyciągi z ziół w połączeniu z etanolem oraz wodą oczyszczoną. W drażetkach na zatoki odnajdziemy inne substancje wspomagające. Jeśli dziecko powyżej 6 lat ma problemy z połykaniem tabletek, wówczas warto sięgnąć po krople Sinupret. To środek na zatoki wydawany bez recepty. W związku z tym, że zawiera naturalne substancje, lecznicze zioła o tradycyjnym zastosowaniu, jest na ogół dobrze tolerowany przez osoby cierpiące z powodu zapalenia zatok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *